# 56

Lukáš Rážek
real road motorcycle racing

Novinky

Návrat na závodní tratě 2008

Jak dopadl zbytek roku

 

Lukáš Rážek: „Na svůj letos druhý závod jsem vyjížděl s velkým očekáváním, protože jsem dostal šanci jet na novější motorce. Navíc po skvělém výsledku v Maďarsku jsem si věřil hodně vysoko. Na okruh jsme dorazili ve čtvrtek, ale pršelo - v pátek a v sobotu se navíc přidal silný vítr. Jen málokdy se podařilo vyjet na suchou trať. Motorka mi padla rychle do ruky, ihned jsem zajel vcelku slušné časy, ale s větrem v kvalifikaci jsem se nedokázal až tak dobře srovnat a bylo z toho šesté místo na startu. Start se mi povedl, ale dopředu se dostal pomalejší jezdec, zaváhal a ztratil kontakt s ostatními jezdci, kteří mi začali odjíždět. Nedokázal jsem zajíždět ani stejně rychlé časy jako Michal Prášek s Jakubebem Jantulíkem, a tak jsem osamoceně jezdil na  sedmém místě. Po pádu Chorvata Nerva jsem nakonec dojel na šestém místě. Jistě to jsou důležité body do celkové klasifikace, kde mi i přes absenci na první Rijece patří prozatímní čtvrté místo, ale tento závod byl pro mě zklamáním.“

 

Sezóna pokračovala závody v Brně, kde jsem po špatném startu nakonec dojel na osmém místě v šampionátu Alpe Adria a jako pátý v českym mistráku.

Pak se šampionát přesunul opět do chorvatska, kde jsem tentokrát na starý motorce dokázal zajet ještě rychleji než na nový a s časem 1.37.7 můžu být určitě spokojen, jen škoda že se mi nepodařilo se dostat na pódium, o které jsem celej závod bojoval. Nakonec z toho bylo pátý místo v cíli.

Na závody v Mostě bych nejraději zapomenul, v pátek jsem spadnul v tréninku na olejový skvrně, a to jako dost nepříjemně. pak ani nevim - nějak jsem v bolestech dojel. Bylo to na body, ani nevim ale.  

V Brně pořád nebyla motorka fit po tom pádu v Mostě a já se hodně trápil, nakonec jsme závadu našli až v neděli před závodem, a když jsem se probíjel razantně dopředu, tak jsem to v jednom nájezdu krapánek přehnal a byla z toho huba při který jsem smetl Touškovou, která se mi připletla pod kola.

Poslední závod v Budapešti už byl pouze snahou zachránit, co se pokazilo. Po špatnym startu jsem se z úrovně patnáctýho místa během dvou-tří kol rychle dostal na čtvrtý a celej závod na tomhle místě kroužil, až v závěru mě ptřekonali gyorfi s marconem, což mě nakonec stálo i celkový umístění na bedně. V Maďarsku nakonec šestej, z čechů čtvrtej.

Celkově jsem si po začátku sezony dost pohoršil. Bylo z toho pátý misto celkově v českym mistráku a šestý v Alpe Adrii, což mi zajistilo i  splnění kvalifikačních požadavků pro závod Mistrovství Evropy ve špalnělskym Albacete, kam jsme ale z finančních důvodů neodcestovali.

 

:) :-P

Nato že jsem na tom dvě sezóny neseděl, tak myslim že to nebylo zas až tak špatný. Vrchol sezóny paradoxně nastal v prvnim závodě, kde jsem teda se moc rychle rozjel a lítal super časy. Hlavní roly teda hrál zatáčkovitej profil tratě a krátká cílová rovinka, na ostatních okruzích jsem totiž dost ztrácel. Hlavně na Masarykovym okruhu v Brně, kde jsou poloměry zatáček zvolený dost nešťastně a rovný úseky moc dlouhý.

 

Žádné komentáře
 
barvy.vLAKY (at) seznam.cz , http://www.lukasrazek.webgarden.cz