# 56

Lukáš Rážek
real road motorcycle racing

Novinky

havířovský zlatý Kahanec na Těrlickém okruhu 2009

závod 125 GP pro mě dopadl velice dobře, když jsem celej závod jel na vítězství, nakonec jsem se radoval z druhého místa !!!
Těrlicko

Od Mostu jsem neseděl na mašině, takže v prvním tréninku jsem byl docela zaskočenej, jak to jede když jsem po dvou zajížděcích kolech vzal za plyn a málem letěl přes kruhovej objezd. Raději jsem se tedy zavěsil za zkušenějsí, kteří zde startovali už loni a brzo jsem poznal, že můžu být o dost lepší než oni. Postupně jsem se přestával "stydět" a dával jsem tam pořád rychlejší časy a rychlejší top speedy. Po prvním tréninku jsem jásal nad druhým časem 2:47:6, to jsem ale ještě nevěděl že tam odpoledne dám 2:42:0 a to už byla bomba! První z dvacek a čtvrtej celkově, rychlejší byli pouze tři(!) dvěstěpadesátky, se kterejma jsme měli závod spojenej, a to mě poslalo do první řady startovního roštu.
Závod jsem rozjel opravdu dobře a od prvního kola jsem byl ve vedení, ihned jsem tam začal posílat časy pod 2:40 a jedinej, kdo byl schopnej akceptovat moje tempo byl letos ještě férově neporažený Patrik Kolář. Největší problém byl, že na konci cílový roviny zmizely signalizační cedule dvěstě respektive stometrů, Patrik jel pořád za mnou a já neměl stanovenej spolehlivej brzdnej bod, takže mě tam vždycky sjel a nemohl jsem se od něj odpoutat. Každým kolem jsme se předjížděli, ale cílem jsem vždycky prolítnul první já, až přišla poslední rovinka, patrik se dostal z větru přede mne, ještě jsem si věřil, že ho na výjezdu z retardéru dám, ale nešťastně jsem si při výjezdu ze zatáčky cvaknul kvalt dolu a bylo rozhodnuto. Přesto jsem při prvním startu v těchto končinách dosáhl na stříbrný stupínek, takže určitě spokojenost. Děkuju tátovi a celému teamu za perfektní práci.

 
barvy.vLAKY (at) seznam.cz , http://www.lukasrazek.webgarden.cz